Strona główna Dodaj do ulubionych Kontakt
   
Technologia cięcia 3D – Waterjet
Technologia ta charakteryzuje się wykorzystaniem zogniskowanej strugi wody o prędkości naddźwiękowej z domieszką ścierniwa. Skoncentrowana energia strumienia wody pod wysokim ciśnieniem ok. 4000 bar powoduje erozję materiału na bardzo wąskim obszarze. Szerokość szczeliny cięcia może mieścić się w zakresie od 0.1 mm przy cięciu czystą wodą do 1 mm przy cięciu strumieniem wodno-ściernym. Technologia zapewnia możliwość cięcia materiału – od bardzo cienkich folii do grubości ponad 200 mm.

Metoda ta pozwala na zachowanie jednolitych parametrów strukturalnych i wytrzymałościowych przecinanego materiału, co jest niezwykle istotne dla podzespołów wysokiego ryzyka. Technologia cięcia wodą stanowi nie tyle konkurencję, co uzupełnienie termicznych metod cięcia, takie jak: cięcie laserem, plazmą czy gazem.

Metoda cięcia strumieniem wodno-ściernym jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie inne metody cięcia nie zdają egzaminu i tam gdzie trzeba wyeliminować dodatkowe prace wykończeniowe, związane z obróbką krawędzi.

Urządzenie portalowe do cięcia strumieniem wodno-ściernym z głowicą tnącą przestrzenną 3D

Usługi z zakresie przecinania materiałów prowadzone są na maszynie WARICUT  firmy H.G.Ridder.

Maszyna zapewnia możliwość cięcia materiałów poszerzoną przez zastosowanie wysokociśnieniowej głowicy tnącej pozwalająca na cięcie przestrzenne 3D.

Urządzenie jest wyposażone w oprogramowanie CAD/CAM, który pozwala na bardzo szerokie zastosowanie technologii.

Zakres wykonywanej obróbki mieści się z zakresach:
oś X – 1550 mm, oś Y – 2025 mm, oś Z – 200 mm,
oś C – ±  540°, oś B – ± 90°.

UWAGA: Pierwsza maszyna 3D do cięcia strumieniem wodno-ściernym na rynku polskim !!!

 
Cięcie WATERJET wykonywane jest dla przedmiotów płaskich z wykorzystaniem techniki 3D prawie wszystkich rodzajów materiałów takich jak: stal, stal nierdzewna, metale kolorowe i ich stopy, granit, marmur, piaskowiec, szkło, tworzywa sztuczne w tym kompozyty i laminaty, ceramika w postaci płytek ceramicznych i gresowych, guma, płyty drewnopodobne.
 
Oferta skierowana jest do różnych gałęzi przemysłu począwszy od przemysłu ozdobniczego, budowlanego po przemysł maszynowy.
 
powrót:.   
 TIM High Technology - kontakt | NIP: 642-245-38-79 REGON: 240931617
projekt i wykonanie m3.net

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij